„Напрями та пропозиції щодо практичної реалізації спрощеної моделі сплати податків, зборів в органах Міністерства доходів і зборів України та Державної казначейської служби України"

„Напрями та пропозиції щодо практичної реалізації спрощеної моделі сплати податків, зборів в органах Міністерства доходів і зборів України та Державної казначейської служби України videocam photo_camera
5 листопада 2013 року Науково-дослідним інститутом фінансового права було проведено засідання науково-практичного круглого столу на тему „Напрями та пропозиції щодо практичної реалізації спрощеної моделі сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) в органах Міністерства доходів і зборів України та Державної казначейської служби України”.
Тематичними напрямами науково-практичного круглого столу було обрано такі:
–оптимізація взаємодії державних органів у процесі виконання державного та місцевих бюджетів;
–оптимізація взаємодії державних органів у процесі обліку надходжень податків і зборів (обов’язкових платежів);
–удосконалення відкриття рахунків у Державній казначейській службі України з метою спрощення системи сплати податків і зборів;
–оцінка ефективності застосування кодів класифікації доходів бюджету в Україні;
–імплементація зарубіжного досвіду функціонування моделі сплати податків та зборів.
Актуальність тематики заходу привернула увагу не тільки представників з наукових установ України, а й фахівців Міністерства доходів і зборів України, Міжнародної громадської організації Ради незалежних бухгалтерів і аудиторів, Державної казначейської служби України, Міністерства фінансів України, Спілки орендарів і підприємців України та інших представників громадськості та бізнесу.
Відкрила засідання в. о. ректора Національного університету ДПС України д.е.н., професор Людмила Леонідівна Тарангул, указавши на актуальність вирішення питань, що пов’язані зі спрощенням системи сплати податків та зборів у контексті оптимізації діяльності органів державної влади та покращання мікроклімату для платників податків, наголосивши на доцільності модернізації існуючої системи сплати податків і зборів та її апроксимації до міжнародних стандартів.
Директор НДІ фінансового права, к.е.н., с.н.с. Дмитро Миколайович Серебрянський загострив увагу на позиціях України у міжнародних звітах, рейтингах та оцінці інвесторів, що працюють в Україні. У контексті тематики комунікативного заходу доповідач визначив основні напрями збільшення сегмента іноземного капіталу за допомогою підвищення сприятливості податкової системи у розрізі спрощення сплати податків та зборів.
У своїй доповіді „Діюча модель сплати податків і зборів: концептуальні засади та шляхи модернізації” старший науковий співробітник НДІ фінансового права, к.е.н. Сергій Васильович Шевчук окреслив основні проблеми функціонування сучасної системи сплати податкових зобов’язань до бюджету, указавши на важливість розробки рекомендацій щодо напрямів її вдосконалення.
Жваве обговорення викликав виступ Вікторії Феліксівни Дейнеки „Спрощена модель сплати податків і зборів та обліку платежів при відкритті єдиного рахунку доходів державного бюджету для органів міністерства доходів і зборів України” заступника директора НДІ фінансового права, у якому було акцентовано увагу на новаційних підходах оптимізації інформаційної системи органів Міністерства доходів і зборів та Державної казначейської служби України.
Викликали зацікавленість у присутніх доповідь наукового співробітника НДІ фінансового права Наталії Григорівни Шкуренко, у якій досліджувалися альтернативні моделі обліку платежів у розрізі територіального відкриття рахунків, та виступ молодшого наукового співробітника Марини Анатоліївни Корж, яка проаналізувала особливості сплати платежів до бюджету у зарубіжних країнах.
Плідній роботі комунікативного заходу сприяла присутність фахівців-практиків. Так, зокрема, заступник начальника Управління – начальник відділу забезпечення функціонування обліково-звітних систем Координаційно-моніторингового департаменту Міністерства доходів і зборів України Нізамова Алія Наміковна під час обговорення тематичних виступів наголосила на зміні орієнтирів діяльності Міністерства доходів і зборів у контексті переходу від фіскального органу до сервісної служби та необхідності у налагодженні паритетних взаємозв’язків між платниками податків та податковими органами.
Активну участь в обговоренні основних питань круглого столу брали також: заступник голови Комітету з питань оподаткування Міжнародної громадської організації Ради незалежних бухгалтерів і аудиторів Габрієлян Наіра Рудольфівна; заступник начальник Управління бюджетних надходжень Державної казначейської служби України Сабашна Наталія Володимирівна; завідувач сектору методології казначейського обслуговування бюджетів за доходами Державної казначейської служби України Алтухова Ганна Вікторівна; д.ю.н., начальник Науково-дослідного центру з проблем оподаткування Національного університету ДПС України Новицький Андрій Миколайович; начальник фінансового управління Ірпінської міської ради Данилюк Євгенія Василівна; заступник начальника управління Державної казначейської служби України у м. Ірпінь Булаш Жанна Степанівна; завідувач відділу фіскальної політики, податкових та митних платежів Державної навчально-наукової установи “Академія фінансового управління” Міністерства фінансів України Олейнікова Людмила Григорівна; старший науковий співробітник Науково-дослідного центру з проблем оподаткування Національного університету ДПС України Грицун Тетяна Григорівна та інші.
У межах анонсованих тематичних напрямів та обговорення ключових питань у розрізі практичної реалізації спрощеної моделі сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) в органах Міністерства доходів і зборів України та Державної казначейської служби України учасники круглого столу ухвалили проект рекомендацій, які будуть упроваджені у практичну діяльність та використані у подальших наукових дослідженнях.