Завершилась робота ІV науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми забезпечення національної безпеки та спрощення процедур міжнародної торгівлі»

25-31 травня 2020 року Науково-дослідним центром митної справи НДІ ФП Університету ДФСУкраїни (м. Хмельницький) організовано і проведено ІV науково-практичну інтернет-конференцію «Актуальні проблеми забезпечення національної безпеки та спрощення процедур міжнародної торгівлі».

Даний науково-практичний захід був спрямований на обговорення результатів наукових досліджень, практичних пропозицій і окреслення проблем щодо забезпечення національної безпеки та спрощення процедур міжнародної торгівлі.

На конференцію подано 38 тез доповідей, у котрих представлені різні погляди на проблеми у межах запропонованих до розгляду напрямів. Науково-практична дискусія розгорнулась довкола актуальних питань: національної безпеки України в умовах глобальних викликів; сприяння міжнародній торгівлі у контексті спрощення митних процедур; шляхів удосконалення митного контролю та оформлення; актуальних питань організації діяльності митних органів.

У роботі конференції взяли участь науковці навчальних закладів вищої освіти України, зокрема: Науково-дослідного інституту фіскальної політики Університету ДФС України, Хмельницького національного університету, Ужгородського національного університету, Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», Хмельницького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, Подільського державного аграрно-технічного університету, Київського національного торговельно-економічного університету, Національного університету водного господарства та природокористування, Інституту економіки промисловості НАН України (м. Київ), Хмельницького торговельно-економічного коледжу КНТЕУ. Також до обговорення долучились фахівці Державної митної служби України, а саме: Департаменту таргетингу та профілювання митних ризиків, Закарпатської митниці і Митного посту «Запоріжсталь» Дніпровської митниці. Думки та пропозиції учасників конференції знайшли своє відображення у тезах: 6 докторів наук, 23 кандидати наук, 7 наукових співробітників, 3 фахівців-практиків ДМСУ та її територіальних органів, а також 2 аспірантів та 2 студентів (під науковим керівництвом).

За результатами ІV науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми забезпечення національної безпеки та спрощення процедур міжнародної торгівлі» буде підготовлена збірка тез. Матеріали, включені до збірки, можуть бути корисними як для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, так і практиків, фахівців митної справи. У червні 2020 року планується розміщення збірки тез як мережевого електронного видання на сайті НДІ фіскальної політики Університету ДФС України.