Міжнародна науково-практична конференція “Напрями удосконалення протидії правопорушенням у сфері господарської діяльності”

26–27 листопада 2010 року Науково-дослідним інститутом фінансового права на чолі з Солдатенко О. В., к.е.н., доцентом, спільно з кафедрою оперативно-розшукової діяльності Національного університету державної податкової служби України проведено Міжнародну науково-практичну конференцію “Напрями удосконалення протидії правопорушенням у сфері господарської діяльності”.

На сьогодні стратегічною метою України та способом реалізації національних інтересів у побудові сучасної демократичної держави, зміцнення її позицій у світі є участь у діяльності міжнародних організацій. Проте реалізація цієї мети вимагає запровадження дієвих заходів щодо попередження та боротьби з правопорушеннями у сфері господарської діяльності відповідно до міжнародних норм і стандартів. “Визначення і подальше впровадження заходів, які необхідно запровадити для боротьби з правопорушеннями у сфері господарської діяльності, є одним з основних завдань, що стоїть перед молоддю”, – зазначила у вступному слові-привітанні проректор з наукової роботи Національного університету ДПС України, д.е.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України Тарангул Л. Л.

Вітаючи присутніх, ректор Національного університету ДПС України, д.е.н., професор, заслужений економіст України, народний депутат України Мельник П. В. підкреслив, що протидія правопорушенням у сфері господарської діяльності актуальна для всіх країн світу. Про це свідчать матеріали конференції та участь у ній представників податкових, правоохоронних, судових органів, наукових установ не тільки з різних регіонів України, а й різних держав: Азербайджану, Бельгії, Великої Британії, Естонії, Німеччини, Польщі, Росії, Республіки Сербської, Франції, Швейцарії.

Проблеми, які озвучили у своїх доповідях Райко Кузманович – екс-президент Республіки Сербської, голова асоціації юристів Республіки Сербської, Президент Академії наук Республіки Сербської, професор, доктор наук; Євдокімов В. О. – президент Всесвітньої асоціації юристів, секретар Комітету ВР України з питань правової політики, заслужений юрист України, к.ю.н.; Пасенюк О. М. – Голова Вищого адміністративного суду України, заслужений юрист України; Трунов І. Л. – д.ю.н., професор, член координаційної ради Міжнародного союзу юристів; Стахурський М. Ф. – голова Київського міжобласного апеляційного господарського суду, заслужений юрист України, член спілки юристів України; Верніченко В. А. – директор Юридичного департаменту ДПА України; Амеліна О. Ю. – судовий експерт з правом проведення судових економічних експертиз; Розум О. М. – проректор з питань підготовки кадрів податкової міліції Національного університету ДПС України; Жвалюк В. Р. – к.ю.н., доцент, генерал-полковник податкової міліції, заслужений юрист України; Лисенко В. В. – д.ю.н., професор; Чигрина Г. Л. – начальник кафедри фінансових розслідувань Національного університету ДПС України, к. ю. н., доцент; Некрасов В. А. – начальник кафедри економічної безпеки Одеського державного університету внутрішніх справ, к.ю.н., доцент, викликали жваву дискусію серед учасників конференції, у результаті якої відпрацьовано конкретні пропозиції щодо основних напрямів удосконалення протидії правопорушенням у сфері господарської діяльності. За результатами конференції було опубліковано збірник “Напрями удосконалення протидії правопорушенням у сфері господарської діяльності” (збірник наукових праць за матеріалами міжнародної науково-практичної конференції, 26–27 листопада 2010 року / Національний університет ДПС України, НДІ фінансового права. – К.: Алерта, 2010. – 464 с.).