Засідання круглого столу „Адміністрування облікових та звітних показників надходження податків і зборів в органах ДПС України”

10 листопада 2011 року на базі Національного університету державної податкової служби України відбулося засідання круглого столу „Адміністрування облікових та звітних показників надходження податків і зборів в органах ДПС України”, присвячене десятій річниці створення Науково-дослідного інституту фінансового права.  Ініціаторами та співорганізаторами наукового заходу виступили Науково-дослідний інститут фінансового права та Департамент прогнозування, аналізу, обліку та звітності Державної податкової служби України.
Цікавій дискусії та плідній роботі засідання круглого столу сприяла актуальність тематики науково-практичного заходу. Так, зокрема, заступник начальника Управління обліку та звітності, начальник відділу нормативного супроводження облікових та звітних показників Департаменту прогнозування, обліку та звітності ДПС України Нізамова Алія Наліковна звернула увагу на існуючі недоліки моделі обліку платежів, а саме: велику кількість кодів бюджетної класифікації, перелік і кількість яких зазнає частих змін; велику кількість бюджетних рахунків, які відкриті в органах казначейства; формування платниками податків значної кількості платіжних доручень, що подаються до обслуговуючих банків, на сплату відповідних податків і зборів; перевантаженість інформаційної системи органів ДПС, у середовищі якої за одним платником податків може бути відкрито до 20 карток особових рахунків.
Директор Науково-дослідного інституту фінансового права, д.ю.н., доцент, старший науковий співробітник Солдатенко Оксана Володимирівна наголосила, що на вирішення цих та інших нагальних питань у сфері адміністрування податкових платежів органами ДПС України у Науково-дослідному інституті фінансового права виконується дослідження, результатом якого стане розробка спрощеної моделі сплати податків і зборів та обліку платежів в інформаційній системі органів ДПС та проекти законодавчих і нормативно-правових актів щодо її впровадження.
У роботі круглого столу взяло участь 48 наукових та практичних працівників, серед яких: представник Міністерства фінансів України Зварич Ольга Володимирівна; представник Державної казначейської служби України Скидан В’ячеслав Володимирович; співробітники Управління обліку та звітності Департаменту прогнозування, обліку та звітності ДПС України − Нізамова Алія Наліковна, Ювко Вікторія В’ячеславівна, Кравченко Ірина Григорівна, Білоус Галина Павлівна, Кузьо Вікторія Богданівна, Нікітчук Лілія Романівна; співробітники Департаменту розвитку та модернізації державної податкової служби ДПС України − Пантала Олена Петрівна, Панасенко Ірина Петрівна; начальники відділів обліку та звітності ДПА у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Полтавській, Сумській, Херсонській областях та м. Києва; науковці − д.е.н., доцент Матвійчук Андрій Вікторович; д.е.н., доцент Кондрашихін Андрій Борисович; к.е.н., доцент Томнюк Тетяна Леонідівна; к.е.н. Олейнікова Людмила Григорівна; к.е.н., доцент Смірнова Олександра Миколаївна та інші.

За результатами роботи учасники науково-практичного круглого столу ухвалили проект рекомендацій, які будуть упроваджені у практичну діяльність та подальші наукові дослідження.